Formularz kontaktowy

ELSPINI NIGHTPoduszki Ortopedyczne

Jak działa ortopedyczna poduszka do spania Elspini NIGHT?

Poduszki szyjne Elspini Night, zwane również poduszkami ortopedycznymi, pomagają w sposób komfortowy i prozdrowotny spędzać 1/3 naszego życia jaką stanowi sen. Mogą być i często są traktowane jako element wspomagający terapię zespołów bólowych odcinka szyjnego łagodząc objawy i przyspieszając ich wyleczenie. Ergonomiczny kształt poduszki uwzględnia fizjologiczne krzywizny kręgosłupa, a zwłaszcza lordozy szyjnej, a wcięcie na wysokości szyi pomaga w pełnym odprężeniu mięśni tego rejonu podczas snu. Ortopedyczna poduszka Elspini NIGHT jest zaprojektowana do spania w pozycji na boku lub na plecach i raczej nie powinna być stosowana w pozycji na brzuchu.

Zastosowanie poduszki do spania Elspini Night

  • +Poduszka ortopedyczna do spania na boku
  • +Poduszka ortopedyczna do spania na plecach

Kształt poduszki do spania

Delikatne owalne zagłębienie pod głową i większe po szyją umożliwia komfortowe ułożenie, sprzyjając odprężeniu i pełnej regeneracji przeciążonych mięśni. Kształt poduszki do spania Elspini Night, uwzględniający anatomiczne krzywizny kręgosłupa, zapobiega też przeciążeniom nieprawidłową pozycją wrażliwych struktur w tym rejonie: dysków, więzadeł i torebki stawowej.

Właściwości poduszki do spania Elspini Night

  • +Pomaga w sposób komfortowy i prozdrowotny przespać noc.
  • +Wspomaga terapię zespołów bólowych odcinka szyjnego.
  • +Polecana przez terapeutów specjalizujących się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa.

Zdjęcia poduszek do spania Elspini NIGHT

Z czego wykonana jest poszewka poduszki Elspini Night?

Podstawowa wersja poduszki szyjnej ELSPINI Night (biała z odcieniem zieleni) znajduje się w starannie wykonanej i estetycznie uszytej poszewce ze specjalnej tkaniny Aloe Vera. Tkanina ta została wyprodukowana przez naszego rodzimego producenta firmę Teofilów S.A. Posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne dzięki zawartym w niej wyciągom z aloesu. Charakteryzuje się niesamowitą gładkością i miękkością odczuwaną przy dotyku, stanowiąc doskonałe połączenie z termoplastycznymi właściwościami pianki "memory". Dla poszerzenia oferty wprowadziliśmy również wersje kolorystyczne z tkaniny frotte strzyżona.

Zalety poduszki Elspini Night

  • +Możliwość prania pokrowca w pralce po wcześniejszym wyjęciu gąbki (samej gąbki nie wolno prać).
  • +Trwała gąbka, nie tracąca swoich właściwości fizycznych.

Wykonanie poduszki do spania Elspini NIGHT

Poduszka wykonana jest z pianki Memory Foam Poduszka do spania Elspini NIGHT wykonana jest z termoplastycznej pianki MEMORY FOAM, tzw. gąbki z pamięcią, która pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu głowy. Pianka ta, zaprojektowana pierwotnie na potrzeby amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, jest obecnie powszechnie wykorzystywana jako komfortowy dodatek w przemyśle meblowym, zwłaszcza przy produkcji materacy i ortopedycznych poduszek do spania. Materiał ten nie traci swoich właściwości nawet po wieloletnim stosowaniu, po każdym użyciu charakterystycznie powoli powracając do pierwotnego kształtu. Kształtki poduszki do spania wyprodukowane są specjalnie na nasze potrzeby przez niemiecką firmę według zaprojektowanego przez nas wzoru. Ostateczny kształt poduszki uzyskujemy poprzez komputerowe modelowanie z wykorzystaniem trójwymiarowej frezarki CNC.

Wersje kolorystyczne poduszek do spania Elspini Night?

Ulotka do druku

pobierz ulotkę do druku
Zobacz artykuły na temat
profilaktyki kręgosłupa